+421 901 919 983

Prenájom vysokozdvižnej plošiny: Ako si vybrať?

 

Čo má spoločné zatepľovanie, umývanie okien na kancelárskych budovách, orezávanie verejnej zelene, lepenie billboardov, elektroinštalácie v multifunkčných budovách či oprava a údržba športových, výrobných a skladovacích hál? Všetky tieto činnosti si vyžadujú prácu vo výške, ale každá iným spôsobom.

 

 

Vynález vysokozdvižnej plošiny výrazne zjednodušil život nielen na stavbách. Od prvej skutočnej plošiny, ktorá uzrela svetlo sveta v 50. rokoch minulého storočia, sa tieto šikovné stroje zdokonalili a existuje ich mnoho druhov. Aj my ich máme v našom portfóliu vyše 40, aby sme mali riešenie pre každého, kto si potrebuje plošinu na práce vo výške požičať.

 

 

 

 

Iný pohon, iný zdvih

 

Existujú dva hlavné rozdiely medzi všetkými plošinami – spôsob pohonu a spôsob zdvihu plošiny – podľa účelu, na ktorý plošina slúži. Presne tak, plošina sa dá dvíhať do výšky troma rôznymi spôsobmi, buď takzvaným nožnicovým systémom, alebo ju zdvihne teleskopické rameno, alebo rameno s kĺbom. Základný rozdiel je v tom, že kĺbové rameno sa vytáča, vďaka čomu je flexibilné, ale potrebuje viac miesta. Podvozky plošín majú buď elektrický, alebo dieselový pohon,“ vysvetľuje R. Fulek.

 

 

 

Aká plošina je vhodná na prácu v náročnom teréne?

 

Na prácu na spevnených a rovných plochách s minimálnym sklonom sú vhodné vysokozdvižné plošiny s elektrickým pohonom. Sú tiché, bez exhalátov a na jedno nabitie, ktoré trvá približne 8 hodín, vydržia fungovať celú šichtu – teda 8 až 10 hodín v závislosti od používania.

„Pracovné plošiny s dieselovým agregátom sú ideálne na prácu v nespevnenom alebo mierne naklonenom teréne (cca 7°). Môžu mať pohon všetkých štyroch kolies a niektoré sú vybavené aj hydraulickými podperami (diesel nožnicové), takže sú bezpečným a pevným základom na prácu vo výške aj v tom najnáročnejšom teréne,“ dopĺňa R. Fulek.

 

 

 

 

 

Typy plošín

 

Jednotlivé zdvihy plošín majú odlišné výhody a nevýhody, čím predurčujú každý typ plošiny na iný účel práce.

 

 

 

Ako prenajať plošinu?

 

Keďže viac rúk spraví viac práce za kratší čas, je dobré vedieť, že väčšina pracovných košov na vysokozdvižných plošinách sa dá rozšíriť, aby sa na ňu zmestilo viac ľudí. „Plošina je naozaj šikovný pomocník pri rôznych činnostiach, no zvyčajne ju nepotrebujete stále, preto je dobrým riešením prenajať si ju na potrebný čas,“ tvrdí R. Fulek. Zo sídla v Púchove plošinu dovezieme, kam potrebujete, a ukážeme vám, ako sa ovláda.

 

Máte záujem o požičanie? Kontaktujte nás
+421 901 919 983
Meno: *
Telefón: *
E-mail:
Overovací kód: *
Text správy:
Správa sa odosiela ...
* - povinné polia